ИТ Новости - Хардвер

Lenovo ThinkStation P500 XEON - Рецензија од клиент

Lenovo ThinkStation P500 XEON
Рецензија од клиент

Lenovo ThinkStation P500 - XEON Hexa-Core E5-2620 v3 е процесор кој иако е постар модел, е доволно силен за обработка на материјали, особено за работа со 3D модели. Неговите 6 Cores и 12 Threads во споредба со i7-8700K (и другите процесори од оваа генерација и број на Cores и Threads) според тестови направени во нашето студио, ги извршија сите задачи беспрекорно и без крашнување. Во конфигурација со 32GB RAM меморија, и графичката Quadro K2200 која работи со 4К резолуција, финалните експорти за 3D во софтверот Blender, се обработуваат за релативно кратко време и без препреки. За работа со Adobe пакетот на софтвери (тестирано на Photoshop, InDesign, Illustrator и Premiere, едиција CC 2019 v.05) е сосема доволен и силен како конфигурација.
Lenovo ThinkStation P500 има можности за надоградба на дополнителна RAM меморија, која процесорот би можел да ја издржи и да обработува материјали дополнително побрзо, без препреки, особено за 3D рендерирање или монтирање во Adobe Premiere, софтвер кој има потреба од повеќе RAM меморија.
Во суштина, конфигурацијата на Lenovo ThinkStation P500 е серверска конфигурација, што значи обработка на податоци постојано, и регуларно користење на Lenovo ThinkStation P500 не претставува проблем.
by Bright Jungle
 
• Процесор - Intel® Xeon® E5-2620 v3
• Рам меморија - 32GB DDR
• ССД диск - 256GB SSD
• Графичкa акартичка - Nvidia Quadro K2200
• Оптички уред - DVD
• Оперативен систем : Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR
- 12 месеци гаранција
- Бесплатна достава низ цела Македонија!

A Class Refurbihed - Заштеда до 70% - сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите.
Нарачајте онлајн
Website
Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube

Logitech Wireless Touch Keyboard K400 видео рецензија

Logitech Wireless Touch Keyboard K400
видео рецензија

Со безжичниот опсег до 10 метри, можете лесно да го контролирате вашиот компјутер од далечина. Да го засилувате звукот на вашето омилено YouTube® видео, да го паузирате слајдшоу-то, пребарувате на интернет, чет и повеќе, без да станувате од вашиот кауч.
Нарачај онлајн
 

SSD рецензија Kingston UV300 vs Samsung 850 EVO vs ADATA SP550

Кратка споредба на соодносот цена-перформанси на најпродаваните SSD дискови кај нас.
Трите SSD уреди се од 250GB
Тестовите се правени на Windows 7 на Z97 матична плоча.

Од тестовите можеме да видиме дека Samsung-от пак победи ама не убедливо како што беше во минатото
Да не ја заборавиме цената на продуктите Samsung-от е најскап, некаде околу 500 денари повеќе од другите, сега дали ви се исплати да дадете повеќе и да добиете повеќе тоа останува на вас да одлучите
ADATA и Kingston за ниска цена имаат навистина добри продукти
Прво да го видиме Kingston UV300 240GB:

Следен иде ADATA SP550 240GB:

Последен на тест за денес Samsung Evo 850 250GB:
Секогаш најдобри цени на SSD дискови - САМО ВО DDStore.mk

ASUS Cerberus Gaming Keyboard - Видео рецензија

 

ДД.ТВ Видео рецензии на хардвер
ASUS Cerberus Gaming Keyboard

 

 

 

 

Cerberus тастатурата е со цврст и издржлив дизајн отпорен на ненадејно прскање на течности.

 

 
Интегрираната дупка за цедење ги спречува течностите да останат заглавени внатре и осигурува лесно чистење.
 

Тастатурата е со 12 макро копчиња, целосна гумирана поставка со која спречува лизгање при нагли движења.
 
 
Не пропуштајте ја промоцијата на ASUS Cerberus Gaming Keyboard, како и гејмерското глувче ASUS Cerberus Gaming Mouse.
 
 
Акцијата трае до трошење на залихите. Побрзајте!
Купи онлајн
Купи онлајн
Купи онлајн
 
 

Најмоќните најтенките бизнис лаптопи - X1 Carbon и X1 Yoga

 
 
 • Intel® Core™ i7-6500U
 • 8GB DDR3
 • 256GB SSD
 • 14" WQHD
 • Windows 10 Pro 64
 • 36m. warranty
Купи онлајн
 • Intel® Core™ i5-6200U
 • 8GB DDR3
 • 256GB SSD
 • 14" FHD
 • Windows 10 Pro 64
 • 36m. warranty
Купи онлајн
ThinkPad X1 YOGA
 • Intel® Core™ i7-6500U
 • 8GB DDR3
 • 512GB SSD
 • 14″ WQHD
 • Windows 10 Pro 64
 • 36m. warranty
Купи онлајн
 
Facebook
Twitter
Website
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
LinkedIn
Google Plus
YouTube
Instagram

 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00