Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №68 AMD R7 2700X with X370

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - NZXT S340
• Процесор - 2nd Gen Ryzen™ 7 2700X Desktop Processor
• Напојување - Cooler Master Master Watt 750W
• Матична Плоча - Gigabyte X370 Gaming K5
• Mеморија - 32GB Ripjaws V
• SSD - Samsung 580Evo 500GB
• CPU Cooler - AMD Stock
• Графичка картица - Gigabyte GTX 1060 6GB Gaming

68.png

Клиентска Конфигурација №67 Asrock X 470

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Cooler Master Storm Scout 2
• Процесор - 2nd Gen Ryzen™ 7 2700X Desktop Processor
• Напојување - Corsair RM 1000W
• Матична Плоча - Asrock X470 Gaming K4
• Mеморија - FlareX 32GB
• SSD - Kingston 480GB
• HDD - Toshiba 2TB
• CPU Cooler - AMD Stock
• Графичка картица - Sapphire R9 Fury 

67.jpg

Клиентска Конфигурација №66 D Shield V2

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Deep Cool D shield
• Процесор - 2nd Gen Ryzen™ 5 2600 Desktop Processor for Gamers
• Напојување - EVGA 550 Super Nova G3
• Матична Плоча - Gigabyte AB350M Gaming 3 AM4
• Mеморија - 16GB Kingston Hyper X
• HDD - Western Digital blue 2TB
• CPU Cooler - Cooler Master H412R
• Графичка картица - Gigabyte GTX 1060 3GB

66.jpg

Клиентска Конфигурација №65 Intel Core i7-7820X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Genesis Titan 800
• Процесор - Intel® Core™ i7-7820X X-series Processor (11M Cache, up to 4.30 GHz)
• Напојување - Cooler Master Vanguard 650W
• Матична Плоча - Gigabyte X299 UD4 Pro
• Mеморија - GSkill Ripjaws 2x16GB 32GB
• SSD - Western Digital Blue 500GB
• HDD - Western Digital Blue 4TB
• CPU Cooler - Cooler Master Hyper 212 
• CPU Fan - Corsair ML120 x2
• Графичка картица - MSI GTX 1070 ITX

65.jpg

Клиентска Конфигурација №64 MSI Z370 Gaming Plus

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Sama Black Widow
• Процесор - Intel® Core™ i7-8700K Processor (12M Cache, up to 4.70 GHz)
• Напојување - EVGA Super Nova G3 650W
• Матична Плоча - MSI Z370 GAMING PLUS
• Mеморија - 16GB GSkill Trident Z
• HDD - western digital Gold 2TB
• CPU Cooler - Cooler Master H412R
• Графичка картица - MSI GTX 1060 6GB

64.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00