Промоции

Гејминг конфигурации со нови GTX1050 графички + Genius COMBO ПОДАРОК

 

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач

Доживеј го своето врвно гејминг искуство.
Dell и HP A Class Refurbished конфигурации оптимизирани за гејминг со нова GTX 1050 графичка, забрзани со SSD по цена од 17.000 денари + бесплатна достава низ цела Македонија.

Одбрани гејминг модели со подарок до трошење на залихите Genius Keyboard + Mouse + Headset Combo Gaming KMH-200
*Важи само за малопродажба!

1 година гаранција.
DELL Precision T3500 Workstation

Процесор - Intel® Core™ i7-950
РАМ - 8GB DDR
ССД Диск - 160GB SSD
Графичка карта - Geforce 1050 2GB NEW

Цена - 17.000ден.
HP EliteDesk 800 g1
Tower


Процесор - Intel® Core™ i5-4570
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Графичка карта - Geforce 1050 2GB NEW

Цена - 23.500ден.
New PC 4th i5 gen
DD-Gamer Delux


Процесор - Intel® Core™ i5-4590
РАМ - 8GB DDR3
ССД Диск - 120Gb SSD
Графичка карта : GeForce 1050 2GB NEW
+ПОДАРОК - Genius Combo KMH-200

Цена - 33.00ден.
HP EliteDesk 800 G1
Tower


Процесор -  Intel® Core™ i7-4770
РАМ - 16GB DDR3
Хард Диск - 500GB HDD
Графичка карта - Geforce 1050TI 4GBNEW
+ ПОДАРОК - Genius Combo KMH-200

Цена - 31.900ден.
HP 8200 ELITE Tower

Процесор - Intel® Core™ i7-2600
РАМ - 8GB DDR3
Хард Диск - 250GB HDD
Графичка карта - Geforce 1050TI 4GBNEW
+ПОДАРОК - Genius Combo KMH-200

Цена - 33.000ден.
HP EliteDesk 800 g1 Tower

Процесор -  Intel® Core™ i5-4570
РАМ - 8GB DDR3
Хард Диск - 500GB HDD
Графичка карта - Geforce 1050TI 4GBNEW
+ПОДАРОК - Genius Combo KMH-200

Цена со ПОПУСТ - 29.900ден.
Комплетна онлајн понуда
 
Facebook
Twitter
Website
LinkedIn
Google Plus
Instagram
YouTube

Нови количини на Dell, HP и Lenovo сервери и работни станици

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач
Нови количини A Class Refurbished сервери и работни станици спрецијализирани за графичка обработка и рендеринг со моќни Intel®Xeon™ и Intel®Core™ процесори, nVidia Quadro графички ECC RAM и SSD.

1 година гаранција.

Нарачајте онлајн со бесплатна достава!
DELL Precision T3500
Процесор - Intel® Core™ i7-950
РАМ - 8GB RAM
ССД Диск - 160GB SSD
Графичка картичка - Quadro NVS315

Цена - 17.000ден.
Lenovo ThinkStation C30
Процесор - Intel® Xeon™ E5-2609 v2
РАМ - 8GB RAM
ССД Диск - 240GB SSD
Графичка картичка - Quadro 2000

Цена - 19.900ден.
DELL PowerEdge T610
Процесор - Intel® Xeon™ X5650
РАМ - 16GB RAM
Хард Диск - 2x2TB SASЦена - 21.500ден.
Lenovo ThinkStation P700
Процесор - Intel® Xeon™ E5-2620 v3
РАМ - 8GB RAM
ССД Диск - 256GB SSD
Графичка картичка - Quadro K4000
Оперативен систем - Win10Pro MAR

Цена - 55.900ден.
Lenovo ThinkStation P500
Процесор - Intel® Xeon™ E5-2620 v3
РАМ - 32GB RAM
ССД Диск - 256GB SSD
Графичка картичка - Quadro K2200
Оперативен систем - Win10Pro MAR

Цена - 65.000ден.
HP Z620 Tower
Процесор - Intel® Xeon™ E5-2629
РАМ - 32GB RAM
ССД Диск - 256GB SSD
Графичка картичка - Quadro K4000


Цена - 92.900ден.


Dell PowerEdge R720-2U
Процесор - Intel® Xeon™ E5-2680
РАМ - 64GB RAM
Хард Диск - 4x600GB SAS


Цена - 110.000ден.
Комплетна онлајн понуда
 
Facebook
Twitter
Website
LinkedIn
Instagram
YouTube

Нови количини на ГЕЈМИНГ бренд конфигурации со НОВИ графички!

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач
DD-DAB најевтини гејминг конфигурации за гејмери.
Нарачајте онлајн во DD-Store.mk и добијте бесплатна достава низ цела Македонија!

Нови количини на гејминг
бренд
 компјутери со моќни Intel® Core™ процесори, НОВИ nVidia графички картички, забрзани со ССД од врвните брендови Dell и HP.

1 година гаранција.
Искористете ги роденденските попусти до крај на месец април. 
DELL Optiplex 390 Tower
Процесор - Intel® Core™ i5-2400
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Графичка картичка - Geforce 1030 NEW

Цена - 13.900ден.
DELL Precision T3500 Workstation
Процесор - Intel® Core™ i7-950
РАМ - 8GB RAM
ССД Диск - 160GB SSD
Графичка картичка - Geforce 1050 NEW

Цена - 17.000ден.
DELL Optiplex 390 Tower
Процесор - Intel® Core™ i7-860
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 320GB HDD
Графичка картичка - Geforce 1030 NEW

Цена - 17.500ден.
HP EliteDesk 800G1 Tower
Процесор - Intel® Core™ i5-4570
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Графичка картичка - Geforce 1050 NEW

Цена - 23.500ден.

HP EliteDesk 800G1 Tower
Процесор - Intel® Core™ i7-4770
РАМ - 16GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Графичка картичка - Geforce 1050TI NEW

Цена - 31.900ден.
Комплетна онлајн понуда
 
Facebook
Twitter
Website
LinkedIn
Google Plus
Instagram
YouTube

Нови количини на лиценцирани Office&Home бренд компјутери

Нови количини на лиценцирани компјутери од врвните брендови Dell, HP, Lenovo и Fujitsu за дома и во канцеларија.
- Моќни Intel® Core™ i3/i5/i7 процесори
- Забрзани со ССД - до 10 пати подобри перформанси
- Лиценциран Windows 10
- A Class Refurbished - Заштеда до -70%

1 година гаранција.
Искористете ги роденденските попусти до крај на месец април. 
DELL Optiplex 390 Tower
Процесор - Intel® Core™ i3-2100
РАМ - 8GB RAM
SSD Диск - 120GB SSD
Оперативен систем - Win10Home MAR

Цена - 10.900ден.
DELL Optiplex 980 Tower
Процесор - Intel® Core™ i7-860
РАМ - 4GB RAM
Хард Диск - 320GB HDD
Оперативен систем - Win10Home MAR

Цена - 12.900ден.
DELL Optiplex 390 Tower
Процесор - Intel® Core™ i5-2400
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Оперативен систем - Win10Home MAR

Цена - 13.900ден.
HP EliteDesk 800G1 Tower
Процесор - Intel® Core™ i5-4570
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Оперативен систем - Win10Home MAR

Цена - 16.900ден.
DELL Optiplex 7010 SFF
Процесор - Intel® Core™ i5-3470
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 240GB HDD
Оперативен систем - Win10Pro MAR

Цена - 17.500ден.
HP EliteDesk 800G1 Tower
Процесор - Intel® Core™ i7-4770
РАМ - 16GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Оперативен систем - Win10Pro MAR

Цена - 26.500ден.

HP ProDesk 600G2 SFF
Процесор - Intel® Core™ i5-6500
РАМ - 8GB RAM
Хард Диск - 500GB HDD
Оперативен систем - Win10Home MAR

Цена - 27.900ден.
Комплетна онлајн понуда
Facebook
Twitter
Website
LinkedIn
Google Plus
Instagram
YouTube

DD-BDay 13 - да прославиме заедно!

DD-BDAY 13
Не пропуштајте да прославите со нас!

Преку 300 производи на попуст до крај на месец април. Со секоја онлајн нарачка добивате бесплатна достава низ цела Македонија и многу подароци.

ВИДИ ПОВЕЌЕ
 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00